Ufkunuzu Açacak 7 Gerçek

Arkadaş ortamında, genel sohbetlerde havanızı arttıracak 7 gerçek

1. Özgürlük heykeli ilk yapıldığı yılda tamamen bakır rengiydi. 1920’den sonra oksidasyondan dolayı şuanki rengi olan yeşile dönmüştür.

2.  Vücudunuzdaki bakteriler vücut ağırlığınızın 1 kilogram ila 4 kilogramını oluşturur.

 

3. İnsan vücudu yaşamı boyunca 40 kilo deri döker. Ve doğal kıyafetimiz olan cildimiz her ay tamamen yenilenir.

 

4. Hepiniz Microsoftu duymuşsunuzdur. Peki kırdığı bir rekordan haberiniz var mı? Microsoftun Washington’daki merkezinde dünya rekoru kıran bir oda var ; ” Dünyanın en sessiz odası ”. İçeride durduğuktan bir süre sonra kalbinizin atışını ve hatta kan akış sesinizi bile duyabilirsiniz.

 

5. Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan trafik sıkışıklığını hepiniz biliyorsunuzdur. Şuana kadar en uzun süren trafik kuyruğunun 2010’da Pekin’de, 100 km uzunluğunda ve 10 gün sürdüğünü biliyor muydunuz ?

6. Deniz yıldızlarının bir parçasını kopardığınızda, kopan parçadan yeni bir deniz yıldızının oluştuğunu biliyor muydunuz ?

 

7. Mor rengini sever misiniz ? cevabınız evet ise size kötü bir haberim var. Dünya üzerindeki tüm bayraklarda en az tercih edilen renk mordur. Dünya üzerinde yalnızca sadece 2 ülkenin bayrağında mor rengi vardır. Bunlar ; Dominika ve Nikaragua’dır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu