İlginç bilgiler telifsiz, ilginç bilgiler

İlginç bilgiler telifsiz ilginç bilgiler hayata dair ilginç bilgiler oku bilimsel bilgi olgusal temellidir bilimsel bilgi in ilginç bilgiler uzay hakkında bilimsel bilgiler 2020 ilginç bilgiler veren siteler ilginç bilgiler kısa resimli

1. In Colorado , ABD, hala aktif bir volkan vardır. En son Mısırda piramitlerin inşa edildiği sırada patlak verdi.
2. 2006da bir Coca-Cola çalışanı, Coca-Cola sırlarını Pepsiye satmayı teklif etti. Pepsi, Coca-Colaya haber vererek cevap verdi.
3. Bir karasinek yemek yedikten sonra yemeğini kusar ve sonra tekrar yer.
4. Dünya’nın kabuğu, tektonik plakalar adı verilen devasa parçalara bölünmüştür. Bu plakalar, Dünya’nın üst mantosundaki akımlar tarafından hareket ettirilerek sürekli hareket halindedir. Sıcak, daha az yoğun kaya soğumadan ve batmadan önce yükselir ve dev konveyör bantları gibi hareket eden dairesel konveksiyon akımlarına yol açar ve üstlerindeki tektonik plakaları yavaşça kaydırır. Hawaii, Kuzey Amerika Plakasına doğru yavaşça kuzeybatıya, Alaska’ya doğru sürüklenen Pasifik Plakası’nın ortasında yer almaktadır. Plakaların hızı, tırnaklarımızın büyüdüğü hız ile karşılaştırılabilir.
5. Arabanızı dümdüz sürebilirseniz, uzaya bir saatten biraz fazla bir sürede varırsınız.
6. Bir partiden kimseye söylemeden ayrılmak için İngilizce Fransız Çıkışı denir. Fransızcada İngilizler gibi ayrılmak için partir à langlaise denir.
7. Bal arısı 30 milyon yıldır ortalıkta.
8. Hindilerin koku alma duyusu zayıf, ancak mükemmel tat alma duyusu var.
9. Bilim adamları, aktif bir su altı yanardağında yaşayan köpekbalıklarını keşfettiler. Dalgıçlar araştırma yapamazlar çünkü asitlik ve ısıdan yanarlar.
10. Uzayda aynı tip metalden iki parça dokunursa kalıcı olarak bağlanırlar.
11. Dişi aslan avın yüzde doksanını yapar.
12. Avustralya teke eriği portakaldan 100 kat daha fazla C vitamini içerir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu