Bilimsel bilgi sıralama, bilimsel bilgi metodu

Bilimsel bilgi sıralama ilginç bilgiler kitabı oku ilginç bilgiler bilgiler bilimsel bilgi olgusal temellidir ilginç bilgiler sayısal ilginç bilgiler twitter ilginç bilgiler izle ilginç bilgiler korkutucu ilginç bilgiler onedio

1. Hayvanlar, her yıl 1,4 milyar ton olan insanlardan 30 kat daha fazla atık üretir.
2. Facebook tarafından birbirleriyle konuşmak için oluşturulmuş iki AI sohbet robotu vardı, ancak kendileri için oluşturdukları bir dilde iletişim kurmaya başladıktan sonra kapatıldılar.
3. İtalyan bir bankacı olan Gilberto Baschiera, günümüzün Robin Hoodu olarak kabul edilir. 7 yıl boyunca, gizlice 1 milyon Euroyu varlıklı müşterilerden daha fakir müşterilere, kredilere hak kazanabilmeleri için yönlendirdi. 2018 yılında bir itiraz anlaşması nedeniyle hiçbir kar elde edemedi ve hapisten kaçtı.
4. Atlar kusamaz.
5. Kızıl tilkinin bilimsel adı Vulpes vulpes’tir.
6. Bebeklerin doğumda yaklaşık 300 kemiği vardır ve bunların çoğu arasında kıkırdak bulunur. Bu ekstra esneklik, doğum kanalından geçmelerine yardımcı olur ve aynı zamanda hızlı büyümelerine izin verir. Yaşla birlikte kemiklerin çoğu kaynaşır ve geriye ortalama bir yetişkin iskeleti oluşturan 206 kemik kalır.
7. Geyiklerin safra kesesi yoktur.
8. Uranüs, kaydedilen minimum atmosferik sıcaklıkların -224 santigrat dereceye düştüğü herhangi bir gezegenin en soğuk sıcaklıklarına ulaşır.
9. Kaplan Günü, Eylül ayının son Pazar günü.
10. Bir salyangozun gözünü keserseniz, yeni bir tane çıkarır.
11. Yaklaşık yirmi dört bin kelebek türü vardır.
12. Dünyada tahmini 400 milyon köpek var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu