Bilimsel bilgi sıralama, bilimsel olmayan bilgiler

Bilimsel bilgi sıralama ilginç bilgiler hikayeler ilginç bilgiler ilginç bilgiler ilginç bilgiler resimli ilginç bilgiler ve cevapları Lihtenştayn ilginç bilgiler Bilim ile bilgi arasındaki fark ilginç bilgiler paranormal ilginç bilgiler yeni

1. Tek boynuzlu at sürüsüne kutsama denir.
2. Federal olarak onaylanmış bir arama kurtarma köpeği yetiştirmenin maliyeti yaklaşık 10.000 dolardır.
3. Çin, yenilenebilir enerjiyle ilgilenen daha fazla genci elde etmek için panda şeklindeki güneş çiftlikleri inşa etmek için 3 milyar dolar harcıyor.
4. Merkür’de bir yıl 88 Dünya günü sürer.
5. Bir timsahın pulları, tırnaklar ve tırnaklarla aynı madde olan keratinden yapılmıştır.
6. Karıncalar asla uyumaz. Ayrıca akciğerleri de yok.
7. Akıllı insanların bir alışkanlığı çevrelerindeki insanlar tarafından kolayca sinirlendirilmek, ancak anlamsız bir tartışmadan kaçınmak için hiçbir şey söylememektir.
8. Bir çitanın ömrü vahşi doğada 12 yıla kadardır.
9. Arabanızın anahtarlarını başınıza doğru çevirirseniz, uzaktan kumandanın sinyal menzili artar.
10. Kuşlar, gezinmelerine yardımcı olmak için kullandıkları yer işaretlerini tanıyabilirler.
11. Bir nötron yıldızı, yakıtı bitmiş devasa bir yıldızın kalıntılarıdır. Ölen yıldız bir süpernovada patlar ve çekirdeği yerçekimi nedeniyle kendi üzerine çökerek süper yoğun bir nötron yıldızı oluşturur. Gökbilimciler, güneş kütlelerindeki akıllara durgunluk verecek kadar büyük yıldız veya galaksi kütlelerini, bir güneş kütlesi Güneş’in kütlesine eşit (yani, 2 x 1030 kilogram / 4,4 x 1030 pound) ölçerler. Tipik nötron yıldızları, yaklaşık on kilometre (6.2 mil) yarıçaplı bir küreye sıkıştırılmış ve bilinen evrendeki en yoğun maddelerden bazılarıyla sonuçlanan en fazla üç güneş kütlesi kütlesine sahiptir.
12. Astronaut, yıldız anlamına gelen Astro ve denizci anlamına gelen deniz anlamına gelen iki Eski Yunanca kelimeden türetilmiş bir bileşik kelimedir. Yani astronot kelimenin tam anlamıyla yıldız denizci anlamına gelir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu