İlginç bilgiler onedio, ilginç bilgiler instagram

İlginç bilgiler onedio ilginç bilgiler hindistan ilginç bilgiler canlılar ilginç bilgiler cnn ilginç bilgiler org ilginç bilgiler mars hakkında ilginç bilgiler söyle Webtekno ilginç bilgiler ilginç bilgiler komik

1. Nikele alerjisi vardı ve hızla hipoalerjenik özelliklerle değiştirildi.
2. Güneş bir plaj topu büyüklüğünde olsaydı, Jüpiter bir golf topu büyüklüğünde olurdu ve Dünya bir bezelye kadar küçük olurdu.
3. Etiyopya takvimi, 13 ay olduğu için Gregoryen takviminin 7,5 yıl gerisindedir.
4. Bir köpeğin koku alma duyusu, bir insandan 1000 kat daha hassastır.
5. Venüs, gece gökyüzündeki en parlak ikinci nesnedir.
6. Mars, adını Roma savaş tanrısından almıştır.
7. El işaretleri veya jestlerle birlikte verilirse, köpeklerin sözlü komutları öğrenmesi çok daha kolaydır.
8. Evren Big Bang’den sonra bir milyon, milyon, milyon, milyon, saniyenin milyonda biri bezelye büyüklüğündeydi.
9. Dünya’nın kabuğu, tektonik plakalar adı verilen devasa parçalara bölünmüştür. Bu plakalar, Dünya’nın üst mantosundaki akımlar tarafından hareket ettirilerek sürekli hareket halindedir. Sıcak, daha az yoğun kaya soğumadan ve batmadan önce yükselir ve dev konveyör bantları gibi hareket eden dairesel konveksiyon akımlarına yol açar ve üstlerindeki tektonik plakaları yavaşça kaydırır. Hawaii, Kuzey Amerika Plakasına doğru yavaşça kuzeybatıya, Alaska’ya doğru sürüklenen Pasifik Plakası’nın ortasında yer almaktadır. Plakaların hızı, tırnaklarımızın büyüdüğü hız ile karşılaştırılabilir.
10. Dünyada yaklaşık 450 milyon keçi var.
11. Bebeklerin doğumda yaklaşık 300 kemiği vardır ve bunların çoğu arasında kıkırdak bulunur. Bu ekstra esneklik, doğum kanalından geçmelerine yardımcı olur ve aynı zamanda hızlı büyümelerine izin verir. Yaşla birlikte kemiklerin çoğu kaynaşır ve geriye ortalama bir yetişkin iskeleti oluşturan 206 kemik kalır.
12. Nebraskada Monowi adında bir nüfuslu bir kasaba var. Burada oturan tek kişi Belediye Başkanı, Barmen ve Kütüphaneci olan bir kadındır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu