Bilimsel bilgiler zamanla değişir mi, ilginç bilgiler hikayeler

Bilimsel bilgiler zamanla değişir mi bilimsel bilgi objektif midir Webtekno ilginç bilgiler ilginç bilgiler kitabı pdf ilginç bilgiler resimli ilginç bilgiler anlat ilginç bilgiler bilgiler ilginç bir bilgi ver bilimsel bilgi test

1. Lego Group, dünyanın en güçlü markasıdır. Dünyadaki insanlardan daha fazla Lego minifigürü var.
2. Japonyada size nasıl komik olunacağını öğreten okulları olan bir şirket var. İlki 1982de açıldı. Her yıl yaklaşık 1000 öğrenci bu dersi alıyor.
3. Dişi kel kartallar erkeklerden% 25 daha büyüktür.
4. Astronaut, yıldız anlamına gelen Astro ve denizci anlamına gelen deniz anlamına gelen iki Eski Yunanca kelimeden türetilmiş bir bileşik kelimedir. Yani astronot kelimenin tam anlamıyla yıldız denizci anlamına gelir.
5. Hawaii her yıl Alaska’ya 7,5 cm yaklaşıyor
6. Yavru atlar doğduktan sadece birkaç saat sonra yürüyebilir ve koşabilir.
7. Işık hızı genellikle saniyede 186.000 mile yuvarlanır. Kesin olarak 299,792,458 m / s’dir (saniyede metre – bu saniyede 186,287,49 mile eşittir).
8. Bir grup balinaya bakla denir.
9. Arabanızı dümdüz sürebilirseniz, uzaya bir saatten biraz fazla bir sürede varırsınız.
10. Çita yavrularının yalnızca yüzde 5 ila 10’u yetişkinliğe ulaşır.
11. Bu çoğunlukla, diğer hayvanlar için iyi bir besin kaynağı olmasından kaynaklanmaktadır. Ancak evcil hayvan olarak tutulmak gibi kontrollü bir ortamda iki yıla kadar yaşayabilirler.
12. Yaklaşık 60 yıl boyunca Texas, 1879 ve 1933 arasında resmi bir devlet bayrağına sahip değildi. Bu süre zarfında, Lone Star bayrağı aktif, ancak resmi olmayan bayraktı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu