Bilimsel bilgi midir, ilginç bilgiler olağanüstü

Bilimsel bilgi midir Bilim bilgi pınarım şiiri Webtekno ilginç bilgiler bilimsel bilgi sıralama Whatsapp ilginç bilgiler ilginç bilgiler hindistan ilginç ağaç bilgileri bilimsel gerçekler instagram ilginç bilgiler org

1. Bir Kutup Ayısı ve bir Boz Ayısı çiftleşirse, yavrularına Pizzy Bear denir.
2. 1994 yılında, GIFler için patenti olan şirket, GIFS kullanımı için bir ücret talep etmeye çalıştı. PNG alternatif olarak icat edildi ve şirket geri adım attı.
3. Kurbağalar su içmez. Suyu derilerinden emerler.
4. Jüpiter’in ayları, Roma tanrılarının eşleri ve sevgilileridir.
5. Oyun, 1998deki BAFTA Etkileşimli Eğlence Oyunları Ödülü ve açılıştaki AIAS Etkileşimli Başarı Ödüllerinden dört ödül de dahil olmak üzere birçok yıl sonu ödülü aldı.
6. Köpekler, havadaki küçük kokulu kimyasal damlacıkları toplamak için ıslak bir burnuna sahiptir.
7. Arachnophobia örümcek korkusudur.
8. Danimarka’da insan sayısının iki katı domuz var.
9. Bir yarasanın bacak kemikleri o kadar incedir ki 1.200 yarasa türünden sadece 2 tanesi yerde yürüyebilir. Bunlar Vampir yarasa ve Burrowing yarasa.
10. Venüs’ün yüzeyindeki bir gün (güneş günü) 117 Dünya gününü alır gibi görünür.
11. Atmosferimiz kabaca yüzde 78 nitrojen ve yüzde 21 oksijenden oluşuyor ve küçük miktarlarda bulunan diğer çeşitli gazlar. Dünyadaki canlı organizmaların büyük çoğunluğu hayatta kalmak için oksijene ihtiyaç duyar ve nefes alırken onu karbondioksite dönüştürür. Neyse ki bitkiler fotosentez yoluyla gezegenimizin oksijen seviyelerini sürekli olarak yeniler. Bu işlem sırasında karbondioksit ve su enerjiye dönüştürülerek yan ürün olarak oksijen açığa çıkar. 5,5 milyon kilometre karelik (2,1 milyon mil kare) bir alanı kaplayan Amazon yağmur ormanı, aynı anda büyük miktarlarda karbondioksiti emerek, Dünya’nın oksijeninin önemli bir bölümünü döndürür.
12. Tipik bir kasırga, 8.000 bir megaton bombaya eşdeğer enerjiyi üretir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu